Adres: Lapseki SAYGILI Pansiyon (Kız Öğrenci Yurdu) Cumhuriyet Mah. Belediye Cad. No:5 Lapseki/Çanakkale Tel: 0 286 5 123456

y12SAYGILI PANSİYON’UN KURULUŞU VE GEÇMİŞİ

     Kurucumuz Hamit SAYGILI Çanakkale/Biga Doğumludur. Öğretmenlik mesleğine başladıktan sonra Kendisi gibi öğretmen olan eşi Fatma SAYGILI ile evlenmiştir. Farklı il ve ilçelerde Okul Müdürlükleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri, Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinden sonra 2015 yılında emekli olmuştur. Kendisi gibi çocuklarını da öğretmen olarak yetiştiren kurucumuz eğitime büyük önem vermektedir.
     Emekli olduktan sonra eşi Fatma SAYGILI’nın memleketi olan Lapseki’ye yerleştiler. Buranın sosyal gelişimi ve eğitimine katkıda bulunmak için kız öğrenci pansiyonu açmaya karar verdiler. Ve 2016 yılında bu amaçla yapılan ilk ve tek temelden planlı projeli pansiyonu Lapseki’ye kazandırdılar. Aynı zamanda SAYGILI Pansiyon yaz aylarında tatilcilerin de huzurlu ve konforlu bir tatil geçirmeleri için hizmet vermektedir.

Otel Konforu

2016 yılında yapımı tamamlanan binamız 20 oda ve 52 yatak kapasitesine sahiptir. Her odada Banyo,Wc, TV, Ücretsiz Wifi, Kahvaltı standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca Suit Apart odalarımızda mutfak ve balkon vardır. Mobilya ve diğer eşyalarımız 2016 yılında alınmıştır. Odalarımızın ilk günkü gibi kalması için temizlikleri günlük olarak yapılmaktadır.

Güvenli ve Huzurlu Ortam

Eğitim Öğretim dönemlerinde kız yurdu olarak hizmet vermeyi planladığımız için güvenliğe ve huzura büyük önem vermekteyiz. İşletmemizin konumunu belirlerken Lapseki’nin merkezini seçtik. Ve 24 saat kapalı devre güvenlik kameraları ile binamızın güvenliğini sağladık.

Konum ve Manzara

Şehir merkezinde, Lapseki Belediyesi, Devlet Hastanesi, Bankalar, Pazar Yeri, Marketler ve Restoranların çok yanındayız. Konumuz itibariyle gerek öğrenciler gerekse yazın tatilciler tarafından tercih edilmekteyiz. Kordona ve Lapseki iskelesine 300 m., Ana yola ve şehirler arası ulaşım araçlarına (Bursa – İzmir yoluna) 100m. mesafedeyiz. Odalarımızın çoğu deniz ve şehir manzaralıdır.

Fiyat Avantajları

2016-2017 Eğitim öğretim yılında Lapseki Meslek Yüksek Okulu ve diğer okulların kız öğrencilerine açılışa özel fiyatlarımızla ERKEN KAYITLARIMIZ başlamıştır. Şehitlik turu ve geniş ailelerin ihtiyacını karşılayabilecek yatak kapasitemiz ve personelimiz ile uzun süreli Konaklamalarda Uygun fiyat avantajı sunmaktayız. Sizleri aile huzuruyla otel konforunu yaşamanız için pansiyonumuza bekliyoruz.

Hizmet Politikamız

Misyonumuz, vizyonumuz ve temel değerlerimizin bir yansıması olan kalite anlayışımız doğrultusunda sunduğumuz hizmetlerden duyulan müşteri memnuniyeti, bizim için büyük değer taşıyor. SAYGILI Pansiyon olarak çalışma prensiplerimizin başında misafirlerimizin güvenli ve huzurlu bir şekilde konaklama ihtiyaçlarının karşılanması gelmektedir.

Lapseki (Yunanca: Λάμψακος, Lampsakos),Çanakkale ilinin Anadolu yakasındaki bir ilçesidir.

Gelibolu ile arasında düzenli feribot seferleri yapılmaktadır. İsmini Antik Yunan döneminde bu bölgeye yerleşen bir filozofun kızı olan Lampsakos’dan aldığı sanılmaktadır.

Lapseki kirazları ile ünlüdür ve her yıl Lapseki Kiraz Festivali düzenlenir. Lapsekispor adında bir spor kulubü vardır.